Advertisement

Goodhue and Austin earn No.2 seed in respective classes

Goodhue and Austin earn No.2 seed in respective classes

March 19, 2017 10:14 PM

Goodhue earns No.2 seed in Class A State Tournament

FIRST ROUND (Begins at Thursday, March 23rd at 11am at Williams Arena, University of Minnesota)

Advertisement

Red Lake vs. (1) Minneapolis North Community, 11am

(5) Springfield vs. (4) Nevis, 1pm

Lake Park-Audubon vs. (2) Goodhue, 3pm

North Woods vs. (3) Central Minnesota Christian, 5pm

*Class A State Semifinals: Friday, March 24th at 12pm and 2pm at Target Center

*Class A State Finals: Saturday, March 25th at 11am at Target Center
 

Austin earns No.2 seed in Class AAA State Tournament

FIRST ROUND (Begins Wednesday, March 22nd at 10am, at Williams Arena, University of Minnesota

Big Lake vs. (1) DeLaSalle

(5) Columbia Heights vs. (4) Fergus Falls

St. Thomas Academy vs. (2) Austin

Grand Rapids vs. (3) Marshall

*Class AAA State Semifinals: Thursday, March 23rd at 12pm and 2pm at Target Center

*Class AAA State Finals: Saturday, March 25th at 5pm at Target Center

Class AAAA State Tournament Bracket

FIRST ROUND (Begins at Wednesday, March 22nd at 10am at Williams Arena, University of Minnesota)

Chaska vs. (1) Champlin Park

(5) Wayzata vs. (4) Lakeville North

Andover vs. (2) Maple Grove

Cretin-Derham Hall vs. (3) Apple Valley

*Class AAAA State Semifinals: Thursday, March 23rd at 6pm and 8pm at Target Center

*Class AAAA State Finals: Saturday, March 25th at 8pm at Target Center


KAAL-TV

Copyright 2017 - KAAL-TV, LLC A Hubbard Broadcasting Company

Advertisement
Advertisement

Most Read Stories

James Douglas Mitchell

Inmate Steals DOC Van in Lino Lakes; 1 of 9 Offenders Still At Large


Bill Passed in Special Session Would Shift Authority Over Historic Preservation

Hezbollah Condemns Attack on Egyptian Copts

John Marshall hires Lourdes' Daly as new head boys basketball coach

UPDATE: $1.5 Million Damage Estimate

The Trailer Didn't Fit, After All

Advertisement
Advertisement
Advertisement